Jan Blatský

Jan Blatský

Starosta (předseda Národního výboru) na Horské Kvildě v letech 1948 - 1954 Jan Blatský. Na Horskou Kvildu přišel jako hajný v roce 1946 a roku 1952 se odstěhoval do osady Výhledy, do bývalého hostince U Pollaufů. Jan Blatský i jeho paní byli hodní lidé, nepatřili rozhodně k těm, kteří přišli rabovat do pohraničí a dělat si tam kariéru, jak to mnozí nově příchozí dělávali.

Jan Blatský - City Mayor of Horská Kvilda (1948-1954). He came to Horská Kvilda to work as a gamekeeper in 1946. In 1952 he moved to Výhledy colony to the pub called U Pollaufů. Jan Blatský and his wife were nice and warm-hearted people.

Autor fotografie: 
MUDr. Stanislav Štěrba
Datum vzniku fotografie: 
50. léta 20. století
Galerie: 

Komentáře

Takhle si mého pradědu pamatuje ještě moje maminka. Bohužel umřel relativně mladý, a tak já ho už neměla možnost poznat.

Nové fotografie

Ulice Plachého
Řeznický krám

Pomozte nám

Vážení návštěvníci RetroFota pomozte nám s tvorbou tohoto webu.

Dejte nám vědět, máte-li nějaké nové poznatky, podrobnosti či komentáře ke zveřejněným fotografiím, napište nám, znáte-li rok vzniku některého ze snímků, u kterých nám tato informace chybí.

Zašlete nám své vlastní staré fotografie k naskenování, či přímo v elektronické (co nejkvalitnější) formě.
Kontakt

Poslední komentáře

Poděkování

K publikování na RetroFotu nám fotografie a informace poskytli:

Petr Zátko, Eduard Steun, Stanislav Antoš, Helena Kartová, Bohumír Karta, Hana Sládková, Alena Kubešová, Emílie Salátová, Josef Mikšík, Jiřina Hřebačková, Miroslav Bulla, Anna Petroušková, Zdeněk Barták, Ladislav Týr, Milena Wolfová, Miloslav Hlavsa, Marie Pantůčková